PROGRAM ZAJĘĆ ONLINE

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

Start zapisów 6 maja

Zapraszamy na cykl spotkań ONLINE poświęconych poczuciu własnej wartości. Będzie to 8 spotkań we wtorki o 19:00 na platformie ZOOM. Spotkania będą nagrane (tylko prowadzący) i dostępne dla uczestników przez rok.

Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 21 maja 2024 o 19:00

Naszym kierunkiem jest zdrowsze poczucie własnej wartości, oparte na tym KIM SIĘ CZUJĘ. Na przyjmowaniu swoich jasnych i ciemnych stron.

PO CO PRACOWAĆ Z POCZUCIEM WŁASNEJ WARTOŚCI

aby rzadziej czuć wstyd za to jaki jestem, rzadziej czuć się nie dość dobry, rzadziej czuć się krytykowanym przez siebie

aby mieć bardziej satysfakcjonujące relacje z ludźmi – bliskimi i „obcymi”

Aby zmniejszyć lęk przed krytyką

aby codzienność była bardziej satysfakcjonująca – aby móc cieszyć się z tego „kim się czuję”

aby częściej osiągać zamierzone cele i aby móc się z tego cieszyć

aby zmniejszyć lęk przed odrzuceniem

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WARSZTATÓW METODĄ LOWENA

OTO, CO OTRZYMASZ W KURSIE:

8 zajęć

8 sesji ćwiczeń (ok 50min) oraz 8 wykładów (1,5h) - a dla tych, którzy nie mogą być na żywo będzie nagranie

dodatkowo

2 nagrania o charakterze narcystycznym (50min i 35min), oraz lista książek, w których można pogłębiać zrozumienie tematu poczucia własnej wartości.

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Jeśli prowadzący lub zajęcia do Ciebie nie trafią – możesz zrezygnować przed drugimi zajęciami, otrzymasz całość wpłaty bez żadnych pytań.

GRUPA DLA UCZESTNIKÓW

Dostęp do grupy FB, gdzie prowadzący odpowiada na pytania (do końca sierpnia 2024), a uczestnicy dzielą się wrażeniami, opiniami i doświadczeniami.

NAJWAŻNIEJSZE NOTATKI

Po każdych zajęciach wypisane będą główne punkty z wykładów, aby móc łatwiej przypominać sobie treści i móc do nich wrócić.

O cyklu zajęć - poczucie własnej wartości
OCZEKIWANIA / BYCIE „WYSTARCZAJĄCYM”

Czasami oczekiwania, które sobie stawiamy nie dają nam żyć. Wśród tych wymagań nie ma miejsca na nas, na nasze potrzeby, uczucia, niepowodzenia i ograniczenia. Codziennie staramy się doskoczyć do wersji siebie którą chcielibyśmy widzieć. Stajemy się dla samych siebie projektem do zrealizowania, jesteśmy ciągle „w głowie” i traktujemy siebie jak narzędzie.

Różnica między tym kim się czujemy, a tym kim mamy się stać, rodzi presję, stres i lęk przed porażką.Czy warto nad tym pracować?

Możemy „męczyć się” lub „walczyć” ze sobą jeszcze wiele lat lub podjąć pracę nad sobą – w której zmiany z nami zostaną – będą procentowały przez kolejne LATA. 

Zmiana w obszarze poczucie własnej wartości może pomóc nam korzystać z naszego potencjału – aby: 

 • osiągać zamierzone cele, 
 • czuć się lepiej, bezpieczniej i swobodniej w relacjach z innymi
 • zmniejszyć lęk przed krytyką i lęk przed odrzuceniem
 • cieszyć się z siebie bardziej – polubić to kim jesteśmy, co wpłynie na jakość każdego następnego dnia

W cyklu 8 zajęć będziemy pracować nad WIELOMA aspektami, które pomogą w ugruntowaniu bardziej realnego poczucia własnej wartości:  

Perspektywa jaką proponuję, to że zdrowe poczucie własnej wartości to dobra, wspierająca relacja z samym sobą. Po co?

SUKCESY

Sukcesy często okupione są wcześniejszymi porażkami, trudem, wysiłkiem – takie życie🙂 

Dobra relacja z samym sobą pomoże znieść wysiłek i utrzymać nas na dobrym kursie pomimo trudności. Pomoże przecierpieć porażki i nie zrezygnować, a także pozwoli cieszyć się z osiągniętego sukcesu, uwewnętrznić go jako swój.

W przeciwieństwie do sytuacji kiedy dążymy do celu, obiecujemy sobie jak świetnie się poczujemy kiedy go osiągamy… a później udaje sie nam i nie potrafimy się nim cieszyć, po prostu wyznaczamy nowy (niejako oszukując się ciągle i trzymając kolejne marchewki przed oczami).


RELACJE

Mogę czuć się odrzucony przez kogoś innego, jednak jednocześnie mogę nie odrzucać w tym sam siebie. Nie uderzam wtedy w siebie, a raczej pomagam sobie znieść trudną sytuację. To pomoże nam wyciągać wnioski z sytuacji, uczyć się i iść dalej. 

Każdy z nas będzie miał relacyjne trudności (czasami lub często), lecz kluczowe będzie: czy z ich powodu atakuję siebie, wymagam od siebie bycia bezbłędnym.

Kiedy atakuję siebie może być znacznie ciężej zmienić cechy, które nam w sobie przeszkadzają. Żeby zmienić, najczęściej trzeba zrozumieć, wiele osób wybiera jednak myśl „po prostu chcę być inny” – co rodzi frustrację, kiedy jednak pozostajemy tacy sami (bo czemu coś miałoby się zmienić?).

Zdrowa złość chroni nasze poczucie własnej wartości.

Złość ma fatalną renomę, a jest ważnym uczuciem. Często bywa skierowana przeciwko sobie, uderzając w samoocenę – poprzez krytykę siebie, atakowanie swoich działań, a czasem nawet atakowanie swoich sukcesów i osiągnięć. To tak jakby mieć psa obronnego w domu, który terroryzuje swoich mieszkańców zamiast ich chronić. 

Będzie to duży temat w naszych zajęciach. W zdrowej formie złość pomaga chronić swoje granice, być asertywnym, chronić siebie i bliskich. Daje też impuls do działania kiedy nasze potrzeby są niespełnione – zrób coś, zadziałaj, zawalcz! Pomoże pomóc nam więc pokazać sobie i innym, że jesteśmy ważni.

Lęk ten przeżywamy jako „zagrożenie z zewnątrz”, lecz jest on bardzo związany z procesami wewnątrz nas. Aby go zmniejszyć będziemy pracować z nad paroma aspektami w kolejnych zajęciach:

 • Nad skłonnością do krytyki siebie
 • Nad możliwością ochrony siebie, reagowania na krytykę – pomoże w tym dostęp do swojej złości
 • Nad uznaniem swoich zasobów i ograniczeń, aby wskazanie ich nie urażało nas tak bardzo
 • Nad widzeniem siebie czarno-biało, przez co krytyka jest zagrożeniem beznadziejnością (piszę o tym w kolejnej zakładce)

Nad skłonnością do krytyki siebie popracujemy w module WEWNĘTRZNY RODZIC. Taka część nas bywa różnie nazywana, tu użyję słów „krytyk” choć nie w pełni spełniają rolę. Z jedn

Praca będzie skupiona na tym, aby ta część nas była dla nas opoką, wspierała w próbowaniu dalej kiedy ponosimy porażkę, aby uznawała nasze ograniczenia i wspierała nas w staraniu się, a jednocześnie pozwalała cieszyć się z sukcesów, uwewnętrzniać je jako swoje.

W przeciwieństwie do traktowania zbyt trudnych zadań za normalne i uważania, że to my nie dorastamy do stawianej poprzeczki. A nasz błędy czy porażki traktując jako rozczarowanie sobą i uderzając w swoją samoocenę (jestem słaby, beznadziejny, nie poradzę sobie) – utrudniając dalsze starania osiągnięcia celu.

Aby zmniejszyć lęk przed krytyką, będziemy pracować również nad widzeniem „czarno-białym”, czyli np:

 • To moja wina albo jej wina
 • Moja praca została wykonana dobrze lub źle
 • To powiedz mi, jestem dobry czy zły?
Mechanizm ten sprawia, że tracimy całą przestrzeń pośrodku i nie możemy wspierać swojego poczucia własnej wartości wystarczająco dobrymi efektami, niedoskonałymi. Dzięki temu możemy wykonać wystarczająco dobrą pracę, choć jest np. na 80% a nie na 100%. Kluczowe, że nasza samoocena nie musi wahać się miedzy świetny-beznadziejny, przez co błędy lub krytyka(często trafna!) nie przesuwają nas od razu do pozycji beznadziejny, zły. 

Każdy z nas posiada własny system oceny siebie. I to dobrze! Pomaga to utrzymać kurs zgodny z własnymi wartościami. Tylko czy kryteria które wobec siebie są oparte na realnych założeniach? Czy wspierają bycie taką osobą jak chcemy czy są raczej ZABYTKAMI Z PRZESZŁOŚCI, wartościami innych osób? 

W tej części zajmiemy się tym CO sprawia, że tracimy szacunek do siebie, a CO sprawia, że czujemy się zadowoleni z siebie. Jest to połączone z poprzednimi modułami, gdzie pracujemy nad tym JAK siebie traktujemy – kiedy spełniamy te kryteria lub nie.  

Jest to emocjonalna rana, oscyluje wokół pytań:

 • „czy jestem wystarczający?”
 • „czy jestem godny miłości / uwagi / czasu innych?
 • „czy jak ktoś naprawdę mnie pozna to mnie odrzuci?”

Typowym rozwiązaniem takich dylematów jest przekonanie, że jeśli stanę się kimś LEPSZYM, to wtedy będę wystarczający. Jednocześnie moment ten nie nadchodzi – jest to tylko obietnica. 

A my spędzamy życie na ciągłym staraniu się, ciągle nie dość – na odgrywaniu życiowo słów „ZOBACZ MNIE!”.

Mając w sobie taką ranę, można ciągle obawiać się, że ktoś mnie odrzuci, że nie postarałem się wystarczająco.

Ogromną STRATĄ w tym procesie jest… utrata siebie. Na głębokim poziomie, aby sprostać wymaganiom, porzucamy swoje potrzeby, nasze uczucia są dla nas mniej ważne. To kim jestem, to co czuję, to kim się CZUJĘ jest mniej ważne niż to jak JESTEM WIDZIANY (przez siebie / innych).

Poświęcimy 3 spotkania na głębszy kontakt ze sobą w tej ranie, na próbę zrozumienia siebie i swojej przeszłości w tym aspekcie. Zauważymy też, że to jak siebie traktujemy może być podobne do tego jak nas traktowano kiedyś. A także podobne do tego jak traktują nas inni.

Ćwiczenia przez ciało mogą być intensywne uczuciowo w tych zajęciach – może pokazać się w nas wiele ważnych uczuć.

O ranie narcystycznej można też posłuchać w nagraniu webinaru „Stres, nadmierne oczekiwania i krytyk wewnętrzny”: https://youtu.be/D6BPwoCHc9M?si=wInk48HLYRdutgoF

Otwieranie się na siebie i swoje uczucia nieuchronnie będzie otwierało uczucia do innych osób, również potrzebowanie innych ludzi. Jedni mają w sobie tak zwane „ufne oczekiwanie”, że druga osoba może dać nam coś dobrego, karmiącego w kontakcie z nami, inni na skutek wczesnych doświadczeń mogą widzieć kontakt z bliskimi jako coś raniącego, używającego czy manipulującego.

Poświęcimy część zajęć na ten aspekt siebie.

Praca przez ciało jest niezwykle pomocna w osadzeniu poczucia własnej wartości w sobie, osłabiając zorientowanie na innych, na ich ocenę, ich zdanie o nas. Poprzez ćwiczenia lowenowskie będziemy odzyskiwać poczucie bycia ugruntowanym oraz wyrażać wiele uczuć i historii, które wpływają na postrzeganie tego „kim się czuję”. Praca przez ciało pomoże nam również zwiększyć poziom żywotności, odetchnąć głębiej, rozładować nadmiar uczuć i wyciszyć się.  

Zajęcia przez ciało często bywają intensywne emocjonalnie, część osób przeżywa silne uczucia związane ze swoją przeszłością oraz z obecnymi relacjami. Często przynosi to ulgę i wgląd w siebie.

W każdym z 8 spotkań będzie sesja pracy przez ciało.

KURS LOWENA PROWADZI: Maciej Gierasimiuk

Psychoterapeuta w nurcie A.Lowena. Ukończyłem 4 letnie szkolenie w Analizie Bioenergetycznej A.Lowena uzyskując certyfikat facylitatora oraz certyfikat psychoterapeuty we Florida Society for Bioenergetics. 

Od tamtego czasu poprowadziłem ponad 70 warsztatów weekendowych i prawie 400 trzygodzinnych spotkań ćwiczeń lowenowskich. Na co dzień prowadzę warsztaty weekendowe, grupy ćwiczeniowe oraz terapeutyczne, a także długoterminową psychoterapię indywidualną w Warszawie. 

Jestem też w szkoleniu na superwizora i trenera w nurcie lowenowskim. Należę do Stowarzyszenia Współczesnej Analizy Bioenergetycznej, którego jestem prezesem.

W metodzie Lowena trafiła do mnie naturalność tego, że kiedy coś czuję i wyrażam, to ciało w tym uczestniczy. Że to, co jest zapisane w mojej osobowości, jest zapisane również w ciele, że jestem całością

Wierzę, że ciało to nasz ogromny zasób, dające oparcie w trudnych chwilach, ale też wnoszące przyjemność, radość, spokój, żywotność. Temat poczucia własnej wartości szczególnie mnie interesował od początku mojej pracy psychoterapeutycznej – efektem jest już 6 edycja cyklu spotkań o tym temacie oraz kilkanaście weekendowych warsztatów o tym temacie.

W ROLI TERAPEUTY PROWADZĄCEGO WARSZTATY
WARSZTATÓW
3-GODZINNYCH
0
WARSZTATÓW
WEEKENDOWYCH
0

BY ROZPOCZĄĆ ZMIANĘ

ZAPRASZAMY DO DOŁĄCZENIA DO WARSZTATU ONLINE METODĄ A. LOWENA O POCZUCIU WŁASNEJ WARTOŚCI

Zapisy otwieramy 6 maja 2024.
Start kursu we wtorek 21 maja.

.

CENA KURSU: 1390 zł

Do końca 8 maja
200 zł zniżkI z kodem "oddech"

10 rat x 151,59 zł

LUB Jednorazowa płatność 1390 zł

STRUKTURA ĆWICZEŃ METODĄ LOWENA
8 SPOTKAŃ NA ŻYWO
Każde trwa 2,5 godziny
ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z 3 CZĘŚCI:
● Wykład, który pomoże Ci zrozumieć dane zagadnienie
● Praca przez ciało
● Praca własna z kartką

Przewidziana 10 minutowa przerwa.
ZAJĘCIA ZOSTANĄ NAGRANE
Dostęp do nagrań otrzymasz na 12 miesięcy i możesz do nich wrócić w każdej chwili.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi na nie

Można wtedy dokonać wpłaty na:

 • PayPal na adres: maciej.gierasimiuk@gmail.com
 • revolut: http://revolut.me/maciejrh0
 • lub zwykłym przelewem na dane: 
Mbank
BODYSELF Maciej Gierasimiuk
PL42 1140 2004 0000 3902 7554 3671
ul. Człuchowska 2e/12, 01-100 Warszawa
BIC/SWIFT:  BREXPLPWMBK 

 

A potwierdzenie wpłaty wraz z informacją czy potrzebna jest faktura, na adres: kontakt@bodyself.pl

Jest możliwość płatności w ratach:

Wybierając „Płatności odroczone” na końcu procesu zakupu, przy wyborze płatności. Nie trzeba być klientem podanych tam banków, aby skorzystać z rat. 

Jeśli wolicie Państwo skorzystać z 2 rat płatnych na konto, wtedy kwoty to:

 • 700 zł przy zapisie
 • 590 zł do 6 czerwca 2024

W takim przypadku, aby się zapisać, prosimy wysłać mail na adres kontakt@bodyself.pl, w treści wpisując:

 • imię i nazwisko
 • informację czy potrzebna będzie faktura
 • numer telefonu
 • potwierdzenie przelewu na 700 zł warsztat na poniższe konto

Dane do przelewu:

Bodyself Maciej Gierasimiuk
42 1140 2004 0000 3902 7554 3671 

Jeśli zajęcia lub prowadzący do Ciebie „nie trafią”, to po pierwszych zajęciach (do 27 maja) można zrezygnować i w takiej sytuacji zwracamy całość wpłaty.

Późniejsza rezygnacja nie jest możliwa.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 19:00 – 21:30. Startujemy we wtorek 21 maja i pracujemy przez kolejne 8 tygodni. 

Kurs będzie nagrany (tylko prowadzący), a dostęp do nagrań otrzymujesz na rok od zakupu.

Tak! Nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani doświadczenia, aby korzystać z kursu. Poprowadzę cię krok po kroku przez każde ćwiczenie, będę wykonywał je cały czas razem z tobą.

 

Kurs jest zarówno dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z psychologiczną pracą przez ciało, jak i dla tych, które mają już jakieś doświadczenie. 

Ćwiczenia mogą pomagać rozładować napięcie psychiczne i to w ciele. Dzięki temu lepiej radzimy sobie ze stresem na co dzień. 

Wiele zagadnień poruszanych w programie będzie odnosiło się do przyczyn stresu na codzień.

Jednocześnie kurs nie jest psychoterapią indywidualną, więc może nie poruszyć indywidualnych powodów stresu z którymi zmaga się uczestnik.

Sesje ułożone są w spójną całość i zalecamy wykonywanie ich po kolei, zwłaszcza jeśli wcześniej nie pracowałeś_aś metodą A. Lowena. 

Jednak robienie ćwiczeń w innej kolejności nie ma negatywnych konsekwencji.

Nie. Kurs nie jest rehabilitacją, a na kontuzje trzeba szczególnie uważać podczas ćwiczeń i nie przeciążać tych miejsc. 

 

Jako remedium na urazy fizyczne polecamy kontakt z fizjoterapeutą.

Dostęp wszystkich nagrań z zajęć trwa rok od zakupu.  Ćwiczysz kiedy i jak chcesz, we własnym tempie. Dostęp do grupy na Fb otrzymujesz na zawsze.

Na przerobienie materiałów z kursu masz cały rok, nie musisz się śpieszyć, pracuj we własnym tempie.

Tak, zarówno część teoretyczna jak i ćwiczenia będą zapisane i dostępna dla wszystkich uczestników kursu.

Celem kursu jest zapoznanie się z metodą Lowena na własny użytek.

Aby pomagać innym potrzebne są uprawnienia, a szkolenie w nurcie lowenowskim trwa 4 lata i wymaga wiele pracy, wiedzy i zaangażowania. 

Nie jest to kurs przygotowujący do pracy z pacjentami.

 

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Przeciwwskazania:

 • stany psychotyczne
 • ciąża i okres połogu
 • różnego rodzaju stany zapalne i ostre
 • padaczka
 • jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

 • okres karmienia piersią
 • stosowanie środków farmakologicznych

W jednym z ćwiczeń potrzebna będzie piłka rehabilitacyjna, warto zaopatrzyć się w nią wcześniej. Koszt jest niewielki. Tutaj przykładowa: PIŁKA REHABILITACYJNA

Program jest całością i nie ma możliwości zapisu jedynie na część zajęć. Aby się zapisać wystarczy kliknąć w przycisk „zapisz się” i uiścić opłatę poprzez płatność online. 

 

To ważne. Polecam sprawdzić w bezpłatnych zajęciach czy sposób prowadzenia Ci odpowiada. Obie poniższe formy prowadzi Maciej Gierasimiuk, autor kursu o Poczuciu Własnej Wartości:

Jeśli dalej masz wątpliwości, możesz dołączyć do kursu i po pierwszym spotkaniu zdecydować, czy zostajesz, czy rezygnujesz. Rezygnując do 27.05.2024 otrzymasz pełen zwrot.

WCIĄŻ COŚ JEST NIEJASNE?
NAPISZ DO MNIE!